چگونه از پوست خود مراقبت نماییم

مراقبت از پوست برای حفظ سلامتی و تداوم آن حیاتی است . پوست دارای بافتی بسیار حساس و تاثیر پذیر است . عوامل محیطی مانند گرما سرما ،خشکی ،نور خورشید تاثیر نامطلوبی بر روی پوست داشته ، باعث خشکی و چروک آن می شوند  اساس مراقبت از پوست بسیار ساده است :

مراقبت از پوست

تمیز کردن پوست: پاک کردن پوست یکی از قدم های اساسی در مراقبت صحیح از پوست می باشد . روشهای مختلفی برای تمیز کردن پوست وجود دارد مثل صابون ، لوسیون ها و ژل های کف کننده .

حالت طبیعی پوست اسیدی است این حالت باعث مقابله با رشد میکروب ها می شود .استفاده زیاد از مواد شوینده و صابون های نامناسب باعث از دست دادن حالت اسیدی پوست شده و به صورت قلیایی در می اید لذا باید از پاک کننده  مناسب با پوست فرد استفاده شود و برای حفظ پوست در شرایط سالم باید پس از پاک کردن از یک مرطوب کننده استفاده نمود.

 

مرطوب کردن و درمان خشکی پوست : با گذشت زمان و افزایش سن قدرت تشکیل چربی در سطح پوست کاهش یافته و در نتیجه قدرت نگهداری طبیعی آب پوست از دست می رود و پوست به تدریج خشک می  شود اساس یک مرطوب کننده مناسب حفظ رطوبت پوست است و گرنه خیس کردن ساده پوست موجب تبخیر اب و خشکی بیشتر پوست می شود .

مرطوب کننده های مناسب مثل گلیسیرین ، وازلین ، لانولین ، دایمتیکون و .. هستند اشکال این مواد این است که به راحتی از سطح پوست پاک می شوند اکنون کرم و لوسیون هایی ساخته شده است که جذب پوست شده و باقیمانده ای در سطح خود باقی نمی گذارند.

درمان مشکلات پوستی : در صورتی که پوست در اثر صدمات مختلف از قبیل عدم مراقبت صحیح ، افزایش سن و .. دچار صدمه شده باشد با استفاده از درمان مناسب می توان به بهبود ضایعه کمک نمود .

 

 

 

درباره پزشک

دکتر مهرناز تولایی سال 1368 وارد دانشکده پزشکی و سال 1376 وارد دوره تخصص پوست ، مو و زیبایی این دانشگاه شدند.

ایشان پس از اتمام دوره تخصصی و دریافت بورد تخصصی خود در سال 1380 ، از همان سال فعالیت های پزشکی خصوصی خود را آغاز نمودند. و علاقه زیاد همراه با مهارت و هنر ایشان در جراحی های زیبایی باعث شد که در حال حاضر ایشان جزو شناخته شده ترین متخصصین پوست ، مو و زیبایی کشور می باشند.

خدمات مطب

خدماتی که در مطب به بیماران گرامی ارئه میشود شامل:

تماس با پزشک

آدرس مطب: خیابان احمد آباد ، محتشمی ، ساختمان 33
تلفن مطب : 051-38450156- 09155802270
ساعات پذیرش : روزهای زوج از ساعت 6 عصر تا 8و نیم

آدرس کلینیک: مشهد، سناباد ، نرسیده به چهارراه کلاهدوز
تلفن کلینیک : 051-38451586- 09155802270
ساعات پذیرش : صبح ها از ساعت 9 تا 12

ایمیل: info@drmehrnaztavallaee.com
اینستاگرام :    dr.mehrnaztavallaee