مراقبت های ضروری بعد از تزریق چربی صورت و بدن- قسمت چهارم

طی سه هفته اول بعد از تزریق از قرار گرفتن طولانی مدت در افتاب ، استفاده از فضاهای گرم (سونای خشک و بخار) و حمام های طولانی مدت اکیداً بپرهیزید. بعد از گذشت سه هفته و با پیوند گرفتن حراکثری چربی ها منعی برای موارد فوق وجود ندارد و به فعالیت های همیشگی خود می توانید ادامه دهید.

انجام ورزش های سبک مانند شنا و پیاده روی آرام مانعی ندارد ولی طی سه هفته اول  از انجام ورزش های سنگین تر که موجب تعریق می شود خودداری فرمایید .

لازم به ذکر است که متقاضیانی بسیاری در بین ورزشکاران حرفه ای داشته ایم که پس از پایان دوره محدودیت تعریق، به فعالیت های سنگین ورزشی خود بدون هیچ نگرانی ادامه داده اند . خلاصه اینکه تزریق چربی به غیر از سه هفته اول ، هیچ محدودیتی برای کارهایی که قبلا انجام می دادید ایجاد نمی کند.

در برخی موارد طی هفته اول پس از تزریق غیرقرینگی موقت در صورت دیده می شود که جای نگرانی نبوده و در نهایت دو طرف صورت مانند هم خواهند شد (این حالت موقت ناشی از تفاوت جذب تورم در دو نیمه بدن است و کاملا طبیعی بوده و نهایتاً با گذر زمان و صبوری متقاضی اصلاح می شود)

در تزریق چربی صورت میزان جذب چربی در برخی مناطق نظیر خط خنده، لب ها و چانه بیشتر بوده (به علت متحرک بودن زیاد این نواحی ) و احتمال نیاز به تزریق مجدد در قالب رتوش در این مناطق وجود دارد. رتوش معمولاً از هفته هشتم به بعد قابل انجام است و در بعضی موارد بهتر است حتی دیرتر اقدام شود و همزمان با رتوش، نواقص احتمالی دیگر از جمله غیر قرینگی های احتمالی قابل اصلاح می باشد.

به علت کاهش طبیعی حجم چربی تزریق شده ، باید بیش از حد نیاز در ناحیه مورد نظر تزریق انجام شود که همین امر به همراه تورم طبیعی ناشی از تزریق چربی، موجب پر شدن و تپُل شدن بیش از حد ولی موقتی صورت می شود. عمده تورم مذکور طی سه هفته پس از تزریق کاهش می یابد ولی برای رسیدن به نتیجه نهایی لازم است تا هشت هفته صبر کنید . معمولا جذب چربی از هفته ششم به بعد کاهش می یابد.

اگر تزریق چربی در دست ها انجام شده باشد، از انجام کارهای غیرضروری طی دو هفته اول پس از تزریق (زمان پیوند گرفتن چربی) خودداری کنید. هرچه میزان حرکت عضلات بین انگشتی کمتر باشد میزان ماندگاری چربی بیشتر خواهد بود.

 

برچسب ها :

 هدف از تزریق چربی- تزریق چربی در مشهد - مزایای تزریق چربی - تزریق چربی در صورت - تزریق چربی در باسن-  مراقب های پس از تزریق چربی -مراقبت های ضرروی پس از تزریق چربی - قسمت اول- مراقبت های ضرروی پس از تزریق چربی - قسمت اول- مراقبت های ضرروی پس از تزریق چربی - قسمت دوم - مراقبت های ضرروی پس از تزریق چربی - قسمت سوم - پک یخ در تزریق چربی

درباره پزشک

دکتر مهرناز تولایی سال 1368 وارد دانشکده پزشکی و سال 1376 وارد دوره تخصص پوست ، مو و زیبایی این دانشگاه شدند.

ایشان پس از اتمام دوره تخصصی و دریافت بورد تخصصی خود در سال 1380 ، از همان سال فعالیت های پزشکی خصوصی خود را آغاز نمودند. و علاقه زیاد همراه با مهارت و هنر ایشان در جراحی های زیبایی باعث شد که در حال حاضر ایشان جزو شناخته شده ترین متخصصین پوست ، مو و زیبایی کشور می باشند.

خدمات مطب

خدماتی که در مطب به بیماران گرامی ارئه میشود شامل:

تماس با پزشک

آدرس مطب: خیابان احمد آباد ، محتشمی ، ساختمان 33
تلفن مطب : 051-38450156- 09155802270
ساعات پذیرش : روزهای زوج از ساعت 6 عصر تا 8و نیم

آدرس کلینیک: مشهد، سناباد ، نرسیده به چهارراه کلاهدوز
تلفن کلینیک : 051-38451586- 09155802270
ساعات پذیرش : صبح ها از ساعت 9 تا 12

ایمیل: info@drmehrnaztavallaee.com
اینستاگرام :    dr.mehrnaztavallaee